• شماره تماس: 09183657042  -  09120414771
0 مورد - 0 ریال
سبد خريد شما خالي است !
محصولات شما قيمت

انواع PLC های میتسوبیشی MITSUBISHI Electric

PLC های شرکت میتسوبیشی الکتریک (Mitsubishi Electric)
شرکت میتسوبیشی الکتریک (Mitsubishi Electric) یکی از تولید کنندگان کنترلرهای منطقی برنامه پذیر می باشد که PLC های شرکت خود را تحت عنوان THE MELSEC PLC Family ارائه کرده است . این شرکت در سال 1981 نخستین کنترلر کامپکت خود را معرفی کرد که این نوآوری شامل PLC های سری MELSEC F بود .
میتسوبیشی دارای PLC های ماژولار می باشد . PLC های ماژولار در خانواده MELSEC Q قرار می گیرند . بنابر این PLC های میتسوبیشی در دو خانواده F و Q دسته بندی می شوند .
PLC های میتسوبیشی الکتریک (Mitsubishi Electric) به شرح جدول زیر می باشد :

 

 ردیف

 


     مدل دستگاه

 

 

توضیحات

 

   1

 

 

ALPHA

 

 

از مینی PLC های خانواده آلفا برای کاربردهای ساده استفاده می شود . پردازنده این کنترلرها میکروکنترلرها می باشند . از آنها در کاربردها کوچک که رنج کمی از دستورات را پوشش می دهند استفاده می شود . مینی PLC های خانواده آلفا سری XL دارای توابع ویژه HMI می باشد که بتوان برنامه نویسی HMI را هم توسط آن انجام داد . هر 2 سری آلفا از شبکه AS-I پشتیبانی می کنند .

 

 

   2

 

Mitsubishi MELSEC-F

 

 

این گروه از پی ال سی میتسوبیشی به گروه PLC کامپکت یا جمع و جور و مقرون به صرفه معروف است که ویژگی های غنی و پیکربندی سیستم انعطاف پذیر را در اندازه جمع و جور به کاربر ارائه می نماید. 
پی ال سی های سری MELSEC-F شامل منبع تغذیه ، واحد پردازشگر CPU و ورودی خروجی I/O در یک واحد جمع و جور است و در عین حال کاملا مطابق با نیازهای متنوع از انواع برنامه های کاربردی برای کاربران با گزینه مختلف برای ورودی خروجی ، آنالوگ ، تشخیص موقعیت و شبکه باز قابل گسترش است. 
در حال حاضر بیش از 30 سال از زمانی که شرکت میتسوبیشی الکتریک اولین PLC جمع و جور یا کامپکت را در بازار اروپا ارائه کرده است می گذرد . از آن زمان شرکت میتسوبیشی به رهبر بازار جهانی در این بخش تبدیل شده است : با بیش از 10 میلیون مورد PLC کامپکت نصب شده در صنایع مختلف. 
پی ال سی های سری MELSEC_F میتسوبیشی با ابعاد جمع و جور و هزینه مقرون به صرفه افقهای جدیدی در اتوماسیون صنعتی باز کرده اند. بسیاری از برنامه های کاربردی ( اپلیکشن هایی ) که زمانی حتی بعنوان یگ گزینه اتوماسیون صنعتی مطرح نبوده هم اکنون با استفاده از مزایای بسیار این گروه پی ال سی به راحتی قابل پیاده سازی می باشد . برخی از سری های این plc ها شامل :

1-    MELSEC FX1S

2-    MELSEC FX1N

3-    MELSEC FX2N

4-    MELSEC FX2NC

5-    MELSEC FX3UC /FX3U/FX3GE/FX3S/FX3G

 

 

   3

 

Mitsubishi MELSEC-IQ-F

 

 

با ارائه گروه پی ال سی MELSEC iQ-F در واقع محصولات PLC کامپکت میتسوبیشی که قبلا با کد MELSEC F ساخته می شد از نو متولد شده است. در این سری از پی ال سی میتسوبیشی توابع داخلی بسط یافته ، سیستم BUS پرسرعت پیشرفته ، پشتیبانی از SSCNETIII/H پیشرفته و محیط مهندسی بهبود یافته ، در کنار هم به کاربر عرضه می شود. برنامه ها و تنظیمات توسط نرم افزار مهندسی GXWorks3 ست میگردد. این گروه پی ال سی Mitsubishi ، چه بصورت یک واحد مجزا و چه در یک اپلیکیشن شبکه بکار روند می توانند کسب و کار شما را به سطح بالاتری در اتوماسیون صنعتی منتقل نمایند. 
بدیهی است همانند سری قبلی compact PLC میتسوبیشی ، گروه MELSEC iQ-F نیز بصورت All in one تولید می شود یعنی شامل منبع تغذیه ، CPU پورتهای I/O و ... روی یک یونیت واحد است. 
در حال حاضر مدل Mitsubishi FX5U در زیرمجموعه MELSEC iQ-F ارائه گردیده است. برخی از سری های این plc ها شامل :

1-    MELSEC AnSH/QnAS

این PLC ها به High – End Power in a Compact Format معروف می باشند . به cpu های این سری می توان 60 مازول با کاربردهای مختلف را متصل کرد .

 

2-    MELSEC QnA/Q4AR- Reduntant

سرعت پردازش در این سری برابر با /075-/2 µs می باشد . به این PLC ها 64 اسلات توسعه بر روی 8 رک متصل می شود که امکان استفاده در پروزه های بزرگ را فراهم می آورد .

 

3-    MELSEC System Q

این سری از PLC ها دارای پردازنده Multiprocessor می باشند . در هر سیستم می تواند تا 4 عدد CPU مجزا از هم برای کارهای از قبیل کنترل فرآیندهای دیجیتال و آنالوگ ، کنترل حرکت ، کامپیوتر و ارتباطات وجود داشته باشد . این یک راه حل زیرکانه برای ساده کردن کارهای ترکیبی می باشد .

 

 

 
 
Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…